Що потрібно знати про палети, щоб вибрати візок

Що таке палета?

Палета — це плоска конструкція, що використовується для перевезення та переміщення, а також дає змогу переміщувати вантажні одиниці у ефективніший, безпечніший та більш ергономічний спосіб. Палети, як ми їх знаємо сьогодні, було вперше розроблено під час Другої світової війни. Палети зазвичай виготовляються з дерева, пластику або металу. Вибір палети залежить передусім від типу вантажу та середовища, в якому її використовують.

Який розмір мають стандартні палети?

Не існує міжнародного стандарту розміру палет, оскільки визначення, стандарти конструкції та термінологія в різних країнах відрізняються. Натомість національні стандарти та неофіційні галузеві стандарти визначають стандартні розміри, тому для отримання додаткової інформації зв’яжіться з місцевою асоціацією чи організацією.

Не всі типи промислових вилкових навантажувачів сумісні з усіма типами палет: обов’язково перевірте розміри палет та розмір вантажу (включно з виступами), перш ніж вказувати свої вимоги до вилок навантажувача.

Вага та вміст одиничних вантажів впливають на центр ваги, а також на залишкову вантажопідйомність промислового навантажувача, потрібну для штабелювання.

Розміри дерев’яних палет в різних країнах часто залежать від сфери використання. Втім, найпоширеніший розмір палети, який використовується в Європі, — 1200 × 800 мм.

Euro pallet

Що потрібно знати про європалети?

  • Європалета має містити щонайменше 78 цвяхів певного типу, які забиваються в палету за визначеною схемою. 
  • Готова палета важить 20–25 кг.
  • Можна використовувати тільки суху деревину, щоб запобігти утворенню плісняви.
  • На лівій кутовій стійці міститься логотип EPAL.
  • На центральній стійці вказується код компанії-виробника разом з підписом контролера та назвою залізничної компанії, яка встановила пристрій контролю.
  • На правій кутовій стійці міститься логотип EUR.
Open Pallet

Відкрита палета (EU, EPAL палета)

Також відома як чотиризахідна палета, блокова палета або європалета

Має блокову конструкцію з нижніми дошками з двох боків і в центрі. Палету можна захоплювати вилками з чотирьох боків: вона має два відкритих заходи і два заходи перпендикулярно нижнім дошкам. Це полегшує обробку вантажу, оскільки з такою палетою може працювати практично будь-яка модель навантажувача через відкриті заходи та кути з фасками і нижні дошки, які полегшують вхід у палету.

Цей тип палети поширений у Європі (крім Великобританії).

Bottom Boarded Pallet

Палета з нижньою планкою вздовж периметру (CHEP-палета)

Також відома як чотиризахідна палета, блокова палета або палета GKN

Має блокову конструкцію з нижніми дошками з усіх боків і в центрі. Чотири заходи, перпендикулярні нижнім планкам. Це полегшує обробку вантажу, оскільки з такою палетою може працювати практично будь-яка модель навантажувача, за винятком моделей з опорними вилками. Нижні планки полегшують захоплення палети вилкою.

Цей тип палети поширений у Великобританії.

Stringer Pallet

Стрингерна палета (палета поздовжнього типу)

Також відома як чотиризахідна палета, блокова палета з нижньою планкою, бакалійна палета, палета GMA (США) або палета CPC (Канада)

Має блокову конструкцію з бічною поздовжньою планкою (з вирізами під вилки). Палету можна захоплювати вилками з усіх боків. Для горизонтального переміщення таких палет можна використовувати ручні і електричні моделі підіймачів, а також моделі з підіймальними опорними вилками.

Вилками низького профілю, як у ручних візків (мала висота підіймання), річтраків, штабелерів з широко розведеними опорними вилками або навантажувачів, таку палету можна брати тільки з широкого боку. Нижні планки полегшують захоплення палети вилкою.

Цей тип палети поширений у Північній Америці, Африці та Азії.

Bearer Pallet

Двостороння палета

Також відома як двозахідна палета, блокова палета або палета з нижньою планкою

Блокова конструкція з бічними та центральними нижніми планками, яку можна захоплювати лише з двох боків. Полегшує обробку вантажу, оскільки з такою палетою може працювати практично будь-яка модель навантажувача, за винятком моделей з опорними вилками. Нижні планки полегшують захоплення палети вилкою.

Цей тип палети поширений у Африці та Азії.

12 причин придбати BT Lifter

Маючи більш ніж 60-річний досвід роботи, ми пропонуємо ручні візки на всі випадки життя, які економлять ваші кошти.

Дізнайтеся про всі переваги

Чому Toyota?

Ми пишаємось тим, що є світовим лідером з виробництва високоякісного обладнання для вантажно-розвантажувальних робіт. Дізнайтеся більше про переваги роботи з нами.

Детальніше

Bt lifter range

BT Lifter витримує випробування часом

Візки BT Lifter — це економічне та надійне рішення для вантажно-розвантажувальних робіт. 

Детальніше про лінійку BT Lifter

BT Levio range

Електричні візки

Електричні візки з пішохідним керуванням та з платформою з широким діапазоном функцій. 

Усі продукти